boliwia, peru, argentyna, chile / ameryka południowa

Cztery miesiące. Cztery kraje. W tej galerii znajdziecie zdjęcia z Argentyny, Chile, Boliwii i Peru - mamy nadzieję, że choć troche przybliżą Wam ten wspaniały i jakże różnorodny kontynent. Znajdziecie tu zagubione górskie wioski i buzujące metropolie, zwierzęta zamieszkujące tropikalne mokradła i lodowe pustkowia Patagonii.

wyspa wielkanocna,chile
wyspa wielkanocna

chile

Wyspa Wielkanocna to nie tylko tajemnicze posągi. Najbardziej zapadają w pamięć tubylcy, zatrzymując się samochodem na środku ulicy i proponując fiestę tj, comida, cerveza y marijuana.

w drodze,argentyna, chile, boliwia, peru
w drodze

argentyna, chile, boliwia, peru

Doliczyliśmy się grubo ponad 100 godzin spędzonych w autobusach, a każda z nich była od siebie inna i obfitowała w inne wrażenia. Zaczynając od zachwytu nad pustymi krajobrazami Puna de Atacama czy Salar de Uyuni, na przerażającym powrocie z Rurrenabque do La Paz kończąc.

ludzie i obyczaje,argentyna, boliwia, chile, peru
ludzie i obyczaje

argentyna, boliwia, chile, peru

Tango, piłka nożna, katolicyzm, wino i steki, indianie, kult machismo, che guevarra i dużo dużo więcej. Ameryka Południowa to do dość swoista mieszanka kulturowa, z jednej strony prawie europejska, z drugiej strony jednak zupełnie odmienna.

miasta i wioski,chile, argentyna, boliwia, peru
miasta i wioski

chile, argentyna, boliwia, peru

Zapyziałe górskie wioski, europejskie metropolie, niesamowite La Paz i położona na końcu świata Ushuaia - w tej galerii znajdziecie zdjęcia z miast i miasteczek Ameryki Południowej

niebotyczne szczyty,boliwia, chile, argentyna
niebotyczne szczyty

boliwia, chile, argentyna

Większą część naszej podróży spędziliśmy na zachodniej stronie Ameryki Południowej - przemieszczając się wzdłuż łańcucha Andów. Zaczynając od prawie tropikalnych regionów Machu Picchu, poprzez spalone słońcem północne Chile na skutych lodem iglicach Patagonii kończąc.

chmury,boliwia, chile, peru, argentyna
chmury

boliwia, chile, peru, argentyna

Chmury, mgły, wyziewy z gejzerów - z reguły stanowią tylko otoczkę Andyjskich krajobrazów. Czasami jednak to one potrafią być głównym tematem zdjęcia ...

bezkresne pustkowia,chile, boliwia, peru, argentyna
bezkresne pustkowia

chile, boliwia, peru, argentyna

Zdjęcia z niegościnnych pustkowii Ameryki Południowej - zaczynając od najsuchszej pustynii świata, na największych poza biegunami polach lodowych kończąc.

nad wodą,boliwia, chile, argentyna, peru
nad wodą

boliwia, chile, argentyna, peru

Ameryka to nie tylko sucha Atacama, wody jest też tu pod dostatkiem. W tej galerii znajdziecie zdjęcia z mokrej Patagonii, wspaniałych górskich rzek i jezior Lakes District i wiele innych.

zwierzaki,boliwia, peru, argentyna, chile
zwierzaki

boliwia, peru, argentyna, chile

Latający i biegający, dwu- i czworonożni mieszkańcy Ameryki Południowej

turyści,chile, boliwia, peru
turyści

chile, boliwia, peru

Turyści i podróżnicy - oni też całkiem nieźle potrafią wkomponować się w krajobrazy Ameryki Południowej.

mieszkańcy,boliwia, peru
mieszkańcy

boliwia, peru

Portrety mieszkańców Ameryki Południowej

Więcej informacji można znaleźć na naszym blogu:
ameryka południowa argentyna atacama boliwia buenos aires chile condoriri trek el bolson el chalten huacachina jezioro titicaca kanion colca la boca la paz okolice salty pampas park narodowy los glaciares park narodowy puyehue park narodowy torres del paine patagonia perito moreno peru puerto natales puna de atacama rapa nui (wyspa wielkanocna) rurrenabaque salar de uyuni san pedro de atacama ushuaia valle del frances