peru, tajlandia, laos, boliwia / podróżnicze mini reportaże

Reportaże to być może trochę za mocne słowo, ale znajdziecie tu serie zdjęć stanowiących przemyślaną całość i przedstawiających jakieś konkretne wydarzenie.

święto ulicy illampu,boliwia
święto ulicy illampu

boliwia

święto ulicy illampu

blokada,peru
blokada

peru

Przejechaliśmy przez most - dalej nie jedziemy, cała droga zasypana jest kamieniami i głazami. Czekamy. Włóczymy się, robimy fotki a wycieczka Rosjan robi potomkom Inków wykład o robieniu rewolucji.
Dwie godziny później ktoś podpala most. Aha. Czyli wrócić do Cusco też nie możemy. No to czekamy.

pierwsze wesele,laos
pierwsze wesele

laos

Tuż przed wyruszeniem na trek dowiedzieliśmy się że w jednej z wiosek odbywa się wesele i mamy czuć się zaproszeni. Jak się okazało było to pierwsze wesele od czasu zbudowania drogi do wioski i po raz pierwszy udało się zorganizować kapelę i odpowiednią ilość beer lao ...

ofiarowanie szafranowych szat,tajlandia
ofiarowanie szafranowych szat

tajlandia

Co tydzień, setki pielgrzymów przyjeżdżają do miasta Ayuthaya aby oczestniczyć w ceremonii ofiarowania pomarańczowych szat. Warto wtedy zwiedzić to zabytkowe miasto - zamarłe ruiny nabierają życia i kolorów.

festiwal kwiatów,tajlandia
festiwal kwiatów

tajlandia

Parada to główny punkt programu dorocznego festiwali kwiatów w Chiang Mai.

chiński nowy rok,tajlandia
chiński nowy rok

tajlandia

Chiński Nowy Rok to najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim, przypadające między końcem stycznia a końcem lutego.

Więcej informacji można znaleźć na naszym blogu:
ameryka południowa ayuthaya boliwia calle illampu chiang mai chiński la paz laos luang nam tha nowy peru rok tajlandia święta dolina